עורך דין לתעבורה מייצג את אחד מסוגי עריכת הדין – שאנשי מקצוע בתחום המשפטי יכולים להתמחות בהם. מדובר בתחום התעבורה המייצג את התחום בו ניתן למצוא עורך דין לענייני תעבורה. עורך הדין לתעבורה, הנחשב כטוב ביותר בארץ, כפי שניתן לכנות – הוא כנראה אחד שכזה שמכיר את החוק מכל פינותיו וצדדיו – ואף היה בצד השני – אולי שימש כחוקר תעבורה בפורום משטרתי כזה או אחר – אך כמובן, אין בכך חובה – ומספיק שעורך דין תעבורה מומלץ, יגיע עם ניסיון, ידע, הבנה ואכפתיות וכבר נוכל להגיד שמדובר באדם שהוא למעשה עורך דין תעבורה בעל המלצות.

עורך דין לענייני תעבורה

עורך דין לתעבורה, הוא למעשה בעל מקצוע, בפשטות. בעל מקצוע זה מתעסק במערכת המשפט, ובליווי אנשים בתהליכים שהיא מאפשרת בתוכה. אדם שכזה, הוא למעשה עורך דין לדיני תעבורה – כי הוא מתמצא בהם ויודע לנווט בהם. עצם הניווט – כבר יכול לתת לו את הכינוי – עורך דין תנועה, שכן הוא עושה תנועה עם הלקוח לעבר פסק דין תעבורה, שהלקוח היה רוצה בו, באופן יחסי.

שירותים

אנשים בוחרים, והולכים לבקש שירותיו של עורך דין תעבורה/תנועה, כי הם רוצים את עזרתו בניווט המערכת המשפטית – ובריכוך, ריפוי או ביטול פסקי הדין שהם קיבלו, מקבלים או יכולים לקבל – מן הסיטואציה המשפטית בהם הם נמצאים. סיטואציה משפטית שקשורה לעבירות תנועה, או תעבורה.

לכן, הבקשה היא למצוא עורך דין תעבורה מומלץ, שיידע לספק את הידע והמקצועיות, ושלל התכונות והאיכויות אחרות שעורך דין תנועה יכול להביא עימו לתפקיד. דרך מסוימת להמשיך הלאה לעבר סיטואציה מצליחה ונהדרת, יכולה להיות לבחור דווקא במשרד עורכי דין תעבורה. משרד עורכי דין לתעבורה יכול להכיל מספר מסוים של עורכי דין לתעבורה מומלצים. כך שניתן לבחור את המוניטין של המשרד, והצלחותיו הידועות (ואלו שפחות), כמו גם הסטאטוס שלהם והיכולת שלהם לעזור ללקוח לנווט במערכת המשפטית – כדי להתביית על משרדי עורכי דין לתעבורה, שיש עורכי דין תעבורה מומלצים. אם הלקוח באמת רוצה ליווי איכותי ומעמיק – הוא יכול לברר במשרדי עורכי דין לתעבורה, כדי לבדוק אם יש בנמצא את סוג השירות שהוא מחפש.

מי צריך עורך דין תנועה

ישנם אנשים שמחפשים עורך דין לענייני נהיגה בשכרות (הנחשב מומלץ), כי הם יודעים שזה באופן ספציפי מה שהם מחפשים – כי למעשה עצרה אותם ניידת, או הם קיבלו בדיעבד את הידיעה – שהוצא עבורם דו"ח על נהיגה בשכרות – והם צפויים לעלות בפני שופט, או סנקציה משפטית אחרת – ולכן אותם אנשים אולי יחפשו את אותו עורך דין לענייני נהיגה בשכרות, שלדעתם הוא מומלץ, שילווה אותם במסעם כימטב יכולתו.

באופן כללי, ייתכן שאנשים יחפשו פשוט עורך דין לתעבורה הנחשב כטוב בארץ, או פשוט, עורך דין לענייני תעבורה – ייתכן שהם טרם יודעים כיצד להגיד מה הצורך המשפטי של עצמם.

כך או כך – אנשים מחפשים עורך דין תנועה כי יש להם עניין, או/ו בקשה לליווי משפטי – לתוך עתיד ורוד יותר שהם יכולים לדמיין לעצמם. ייתכן שהם קיבלו דו"ח, דיווח, או בקשת התייצבות לפני שופט, או רשות כזאת או אחרת בתחום התעבורה – ולכן הם מעוניינים לעשות כאן שינוי ולהתכונן היטב – לדוגמה, ע"י התכוננות בליווי עורך דין תעבורה מומלץ.

כך או כך – זה מתחיל בעניין תעבורתי שהם, אותם האנשים,  רוצים לאפשר לו טיפול – וממשיך בכך שהם, כאותם אנשים, יכולים לבחור אם ללכת על זה בכוחות עצמם – או לבחור בליווי מקצועי. במידה ואותם אנשים בחרו בליווי מקצועי – משמע הם בחרו בעורך דין תנועה, ו/או אף במשרד עורכי דין לתעבורה. כך או כך מדובר כאן בתחילה של תהליך כלשהו. והרי באיזה תהליך מדובר?

תהליך ליווי משפטי

לדעתי – תהליך ליווי משפטי טוב מתחיל בייעוץ. לאחר מכן – במידה ויש כימיה ואמון בין הלקוח לעורך הדין לתעבורה, באופן הדדי – ייתכן שהצדדים ייבחרו להמשיך להתקדם בתהליך. ואז יתחיל תהליך של מפגשים אישים – בהם יישתמש עורך הדין להכין את הלקוח, ליצור ולייצר אסטרטגיה משפטית – ולהדריך אותו כיצד להגיב ולהתנהג בחקירות – במידת האפשר. שכן יש ניואנסים שרוב עורכי הדין לענייני התעבורה (המומלצים) יכולים לדעת ולספר עליהם. ולאחר שלב התכנון, היוועצות, הדרכה, חקירות – מגיע שלב המשפט – בו כמובן, עורך דין התנועה שלנו מבקש למחות על קבילות הראיות המוצגות כדי לבסס ספק סביר שיאפשר לאותו לקוח להשתחרר או לקבל הקלה מגזר הדין שיכול להיות, אם בכלל – על פני עילה של "לא מספיק ראיות", או פשוט לקבל הסדר טיעול קל ונעים יותר.

פוטנציאל מחירים

כך או כך – תהליך שכזה מתחיל בייעוץ. יש בנמצא עורך דין תעבורה המציע ייעוץ חינם – שכן זו אסטרטגיה שיווקית לכל דבר – לאפשר לאנשים להתקרב אלייך ביתר קלות, מספיק זמן כדי לאפשר להם להיחשף אלייך כך שהבחירה הקלה ביותר עבורם היא פשוט להמשיך איתך – או פשוט לגלות את הכימיה שלך והאכפתיות הבוערת בליבך, כדי לעזור להם – וזה כשלעצמו יכול להשפיע עליהם להישאר. כך שכמובן שיכול להיות בנמצא עורך דין שמציע ייעוץ חינם, כך, בתחילתו של תהליך וליווי משפטי שכזה.

הסיבה שעורך דין יציע ייעוץ חינם ללקוחותיו הפוטנציאליים – תהיה אולי בקשה שלו להקל על אותו אדם להגיע לתחילתו של התהליך ביניהם בלי מחשבה על מחיר – רק לראות קודם את הכימיה, ומה שאותו עורך דין תנועה מציע מעבר למחיר, אולי תכונותיו האישיות או הבטחתיו לחזון משפטי כזה או אחר… כך כשמדובר בעורך דין תעבורה, והמחיר שהוא גובה, מחיר שירותיו של עורך דין תעבורה נוטה לקחת כסא שני לאחר החזון המשפטי שאותו עורך דין לענייני תעבורה אכן מציע. ובכלל – המחיר כמובן משתנה מעורך דין תעבורה, לעורך דין תעבורה, באופן מובן. בעיקר כשאנחנו מתחילים להסתכל על משרד עורכי דין לתעבורה, בייחוד על הפירמות הגדולות שמעסיקות עורכי דין לתעבורה מומלצים – ושלל משאבים משפטיים – שכמובן, יכולים להגיע עם עלויות כספיות נוספות. כך שמבחינתי, אני חושב שבמצב כזה – המחיר לא משנה כמו האפשרות לחוות נעימות בתוך המערכת המשפטית, שעורך דין תעבורה מומלץ יכול ללוות אותנו לתוכו.

פסיקת דין תעבורה

פסיקת דין תעבורה הוא פשוט התוצאה החד משמעית (עם כי, לרוב, הניתנת לערעור) של בית המשפט בו התרחש המשפט המדובר. הוא יכולה להתבטא בפסילת רישיון נהיגה, בקנסות, בענייני נקודות, וכו'. עורך דין לדיני תעבורה, יכול לסייע לנו לנווט בתוך כך – באם נבחר זאת, כי קיימת אפשרות ללכת בזה סולו.

פסילת רישיון היא צעד דיי בסיסי במערכת המשפטית – ועם זאת, היא נשמרת עבור פסיקות דין תעבורה בדבר עניינים הנשקלים בכובד ראש רציני יותר במערכת המשפטית. לדוגמה, נהיגה בשכרות, או תחת השפעת כל חומר משכר או מסמם (וכו') אחר. כשעומדים בפני משפט בעניין נהיגה בשכרות עורך דין יכול להיות רעיון מצוין – אם אנחנו רוצים ליווי. לעתים מסתמן שאפשר לקבל כשנתיים של פסילת רישיון. כשעומדים בפני שלילת רישיון, עורך דין בהחלט יכול לסייע, בשיטותיו – ומתוך התהליך שציינתי בפסקאות קודמות – כדרך בדיקת הראיות והבנתו את התהליכים העמוקים של המערכת המשפטית.  במידה והתרחשה פסילת רישיון, אז בדיקת פסילת רישיון הנהיגה יכול לדבר על שני דברים: 1. על כך שאנחנו יכולים ואולי גם רוצים לבדוק שהרישיון שלנו פסול, שכזה – ונדע שלא להמשיך לנסוע. או אולי מתבקש לעבור בדיקות רפואיות כאלו ואחרות  המתבקשות מאיתנו טרם אותו רישיון ישוב לידינו. כך שיש עניין שכזה. כך שאם באמת חווינו עניין של נהיגה בשכרות, אז עורך דין יכול לסייע לנו בהחלט במצב שכזה – לפחות אם נבחר לקבל סיוע ועזרה בניווט במערכת המשפטית וכו'.

כמובן – שכאן אנחנו מדברים על פסילת רישיון. אדם שיכול לעזור לנו, כאמור, זה עורך דין, שרישיון נהיגה זה משהו שהוא יודע את צעדיו, סביב ובתוך הנושא.

דרך נוספת שיכולה להתאפשר לכדי פסילת רישיון, היא פסילת רישיון נהיגה על ידי משרד הרישוי – שגם בזה עורך דין שמכיר את התחום – יכול לסייע.

כשזה נוגע למהירות מופרזת – פסקי הדין מהירות מופרזת נוטים להיות עדינים, ורכים יותר. עורך דין שמבין לתחום המהירות המופרזת יכול לספר לנו שמצבנו טוב באופן יחסי – ונוכל ספק לגלות שאנחנו יוצאים מחוייכים ורגועים, או עם פסק דין קל באופן יחסי, גם כן.

כך או כך – בהצלחה, ודרך נעימה.

ֶ