שכר טרחה עורך דין תאונות עבודה –

המחוקק במדינת ישראל קבע להקים סייג לגובה שכר הטרחה שאותו אפשר לגבות עבור עזרה, יעוץ וכן ייצוג משפטי בתביעה אל מול המוסד של ביטח לאומי. גובה שכר הטרחה סויג בתביעה להענקת קצבה של נכות ולהענקת מענק של נכות עבור נפגעי עבודה. עורך דין תאונות עבודה לא רשאי לגבות מכם סכום יותר מהאפשרי על פי חוק, אף לא בהסכמה שלכם אשר רוצים למצות את הזכויות שלכם וכי יוענק בידכם כל אשר מגיע לכם בהתאם לקבוע בחוק. יש להוסיף, כי שכר הטרחה מותנה בשגשוג של התביעה, בנוסף במצב אשר בו התובע הולך לעולמן, לא גובים שכר טרחה מאת היורש, כי אם רק במצב ספציפי. חישוב גובה של שכר טרחה הינו מסובך ומושפע מכמה יעדים, לרבות גובה הגמלה אשר יוענק לכם הלכה למעשה. היקף הטיפול המחויב בתביעה, סוג הטיפול בתביעה וכיוצא בזה. כה לדוגמה – קיים פער ניכר בין רק ייעוץ משפטי המוענק לכם לבין שכר טרחה המוענק לעורך דין, אשר מייצג אתכם בוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי. ייצוג בבית דין לעבודה, יצוג בוועדת ערעור בביטוח לאומי וכיוצא בזה.

עורך דין לתאונות עבודה

תשלום שכר הטרחה מורכב משלושה אלמנטים מובילים –

דמי פתיחה של תיק בגובה עד שמונה מאות ₪, בהתאם למה שקבוע בחוק, נדרש לשלם את הסך הזה בתום ההתקשרות עם תאונת עבודה משרד החינוך. אתם תתחילו לשלם את שכר הטרחה רק בתום שיוענק לכם הלכה למעשה קצבה המגיעה לכם מן הביטוח הלאומי. תוספת של עד שמונה מאות ₪ עבור שכר הטרחה במצב בו נקבעה קצבה מועטה עבורכם, מעט מאלף מאתיים ₪ בחודש.

מומלץ לכם כי תבינו, כי החוק הקים סייג אף בצורת הסדר תשלום שלכם עבור עורך דין מומחה לתאונות עבודה המייצג אתכם. בעצם, עורך דין לנפגעי תאונות עבודה עשוי לגבות מכם את שכר הטרחה והתוספת אשר מגיעה לו בפריסה של תשלום בהתאם של עד כשישים אחוז מן תשלום רטרואקטיבי והשאר בתשלום חודשי עד שיעור בן עשרים וחמישה אחוז מסך הקצבה החודשית. בחוק מצוין את אחוז שכר טרחת תאונת עבודה עורך דין . כאשר קיים פער ניכר באחוז של שכר טרחה אשר אפשר לגבות מכם המוענק לכם גמלה מועטה לבין מי מבינכם אשר מוענק בידיו גמלה רבה

כמה אחוז לוקח עורך דין תאונות עבודה?

שכר טרחה מקסימלי שאפשר לגבות בעבור עזרה או ייצוג בתביעה שלכם, בלי הופעה וייצוג אל מול ועדה רפואית, בוועדת ערעור ובית דין לעבודה, הינו בשיעור של אחד עשרה ועשרים וחמישה אחוז מן הקצבה, ועוד דמי פתיחה של תיק או בשיעור של כשלושה עשרה אחוז במידה ותקבל גמלה כמענק, ועוד פתיחת תיק. אפשר לחתום על הסכם עם המלצה על עורך דין תאונות עבודה הקובע שכר טרחה אשר יחושב בהתאם לשניים עשרה ועשרים וחמישה אחוז מן הגמלה באם תיקבע גמלה מעין קצבה חודשית או בשיעור של כארבעה עשר אחוז במידה והנכם תקבלו גמלה כמענק.

במצב אשר בו עורך דין בלוד תאונות עבודה מייצג אתכם בוועדה רפואית או בוועדה של ערעור, החוק נותן לגבות שכר טרחה בחמישה עשרה ושבעים וחמישה אחוז מסוג של קצבה או כלה בשישה עשר אחוז מגמלה מסוג של מענק וזה בעוד דמי פתיחת תיק בגובה של שמונה מאות ₪. ניתן לגבות שכר טרחה בשיעור של כשבעה עשר אחוז מגובה גמלת קצבה או מענק, בלי עוד דמי פתיחה של תיק.

עורך דין דיני תאונות עבודה המייצג אתכם מול ביטוח לאומי ובדיון אשר מתבצע בבית דין לענייני עבודה מותר לו בהתאם לחוק לגבות שכר טרחה של עשרים וארבעה אחוז מהגמלה ועוד דמי פתיחת תיק או לחלופין שכר טרחת בסך עשרים וחמישה אחוז בלי דמי פתיחת תיק.

במידה כי עורך דין לענייני תאונות עבודה לא ייצג אתכם מול ביטוח לאומי ורק ייצג אתכם בבית דין לעבודה, ביכולתו לגבות שכר טרחה של כשנים עשרה אחוז מן הגמלה ועוד דמי פתיחת תיק או בשיעור של כשלושה עשרה אחוז בלי דמי פתיחת תיק. כדאי לכם לוודא מה הוא שכר הטרחה ואחוז עמלה של עורך דין לתביעות תאונות עבודה הנהוג בנושא של תביעות בשל תאונת עבודה ונדרש מכם לבדוק כי עורך דין מומחה תאונות עבודה גובה שכר טרחה בהתאם לקבוע בחוק.

המלצות עבור בחירה של עורך דין מומלץ תאונות עבודה –

עליכם לוודא במידה ועסקינן בעורך דין אשר מומחה בנזיקין, תאונת עבודה או נזקי גוף או שמא עסקינן בעורך דין אשר מתעסק בהרבה תחומים, כולל משפט מסחרי, עימותי שכנים או מקרקעין וכיוצא בזה. רוב עורכי הדין במדינת ישראל לא מתמקדים בנושא הצר של תאונת עבודה, חלק מהם יענו כי הם משרד של עורכי דין אשר מומחה בתאונת עבודה, אבל הם יעלימו עקבות שעסקינן במשרד של עורכי דין אשר מתעסק בעל מיני תחומים. השיטה לבחון זאת הינה לצלצל אליהם, בצורה חשאית, ולשאול במידה וניתן לבצע מכירה של נכס על ידם. הם יציעו לאלתר את הענקת השירות שלהם בתחום וכה באפשרותכם להבין כי אין עסקינן במשרד של עורכי דין אשר מתאפיין רק בנזיקין ובמיוחד בנזקי גוף.

עליכם לבחון במידה כי משרד של עורך דין נזיקין תאונות עבודה שהנכם עשויים כי ייצג אתכם מייצג רק בני אדם אשר נפגעו בתאונת עבודה או שלחלופין הינו מייצג אף חברת ביטוח. משרד של עורך דין נזקי גוף תאונות עבודה שמייצג אף חברת ביטוח אף נפגעי תאונת עבודה עשוי לפעמים לעמוד בפני סיטואציה של ניגוד אינטרסים. עליכם לוודא מה הניסין אשר יש באמתחתו של עורך דין של תאונות עבודה ובפרט עבור משרד עורכי דין שבו הוא מועסק. במידה ועסקינן במשרד עורכי דין אשר מומחה בתאונת עבודה במהלך שנתיים או עשור.

בשל כל כי עסקינן בתאונת עבודה, יש להניח כי הייצוג אינו רק אל מול חברת הביטוח של המזיק, כי אם אף אל מול ביטוח לאומי. קיימים עורכי דין  עבור תאונות עבודה שהם מכירים ובעלי ותק בתביעה אח מול חברת ביטוח של המזיק, אבל אינם מכירים תביעה אל מול ביטוח לאומי. עליכם לוודא מה הוא הוותק של עורך דין תאונות דרכים ותאונות עבודה בכל היבט תביעות אל מול ביטוח לאומי. שאלה אלמנטרית שמומלץ לשאול עורכי דין הינה מה היא תקנה שמונה עשרה א'? המענה הינו שזו תקנה אשר מתעסקת בכרה בנפגע עבודה אשר הינו נזקק , הווה אומר – נפגע של עבודה אשר נקבעה לו נכות זמנית בשיעור מעט ממאה אחוז, אבל הוא לא יכול לשוב למקום העבודה שלו. אותו נפגע עשוי לדרוש כי יכירו בו כנכה אשר נזקק בהתאם לתקנה שמונה עשרה א' לתקנות המל"ל ואז במידה  ותיענה דרישתו, הוועדה לעניין תקנה שמונה עשרה א' עשויה למלא את הקצבה שלו עד כדי מה אחוז לעת מסויגת. עורך דין תאונות עבודה אשר לא מכיר מה היא תקנה שמונה עשרה א', יש להניח כי אינו מכיר די בתחום של נפגעי עבודה שבביטוח לאומי והוא אינו ממש עורך דין מומחה לתאונת עבודה.

עליכם לבחון כל עורך דין תאונות עבודה ביטוח לאומי וכל משרד של עורכי דין לתאונות עבודה אף ברשת האינטרנט, לפעמים אפשר למצוא המלצה וגם השמצה הודות עורכי דין, מבחינה קלה במנוע החיפוש של גוגל. עליכם לבחון את עורך דין תאונות עבודה המלצות גם ברשת האינטרנט. משרד של עורך דין ללא אתר ברשת האינטרנט כמוהו כחנות בלי חלון תצוגה. מומלץ לכם להבחין במידה ובאתר מוצגת אף תמונה של הצוות המקצועי של עורכי הדין.