במצב אשר בו נפגעתם בתאונת דרכים והחלטתם כי ייצג אתכם עורך דין תאונות דרכים בדרישה להענקת שיפוי, עורך די תאונות דרכים מומלץ בעל היתר לגבות מכם שכר טרחה אשר מחושב כאחוז ספציפי מסך גמר השיפוי אשר יוענק בידכם. בהתאם לסעיף שישה עשר אשר נקבע בחוק נפגעי תאונת דרכים, המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין תקבע תעריף מרבי לשכר הטרחה אשר יוענק לגבייה ממכם ובלבד שלא יהיה למעלה משמונה אחוז מסך אשר הוסכם לשלם לנפגע ובמידה והייתה פרוצדורה משפטית – אינו יותר משלושה עשר אחוז מסך אשר נפסק.

עורך דין תאונות דרכים

מי הוא זה אשר זכאי?

נפגע של תאונת דרכים או לחלופין קרובי המשפחה שלו אשר מגישים תביעה להענקת שיפוי בשל נזקי גוף בתאונת דרכים.

שכר טרחה עורך דין תאונות –

עורך דין תאונות בעל היתר לבקש שכר טרחה למעלה לקבוע על פי חוק, למעט אגרת בית משפט והוצאות המחויבות לניהול תיק. שכר הטרחה אשר נקבע על פי ממצע של פרוצדורה משפטית, לא יעלה על האחוזים כדלקמן –

שכר הטרחה יחושב מתוך מלוא הסך שהוענק לנפגע. נפגע תאונת דרכים ששילם שכר טרחה יותר מתעריף מקסימלי, יוענק בידו השבה של יתרת הסכום.

המלצות לבחירת תאונת דרכים עורך דין –

עורך דין תאונת אופנוע עשוי להיות בקיא בגוף האדם ובפרט במערכת תנועה. עורך דין לענייני תאונות דרכים אשר אינו יכיר לאתר את שמות כל מיני העצמות, יש להניח שאינו  עורך דין מומחה לתאונות דרכים , מומלץ לשאול אותו כמה קושיות הודות עצמות בגוף של אדם, כמו למשל – נפגענו בעצם הפמור, הנך יודע מה היא עצם זו? המענה המיטבי הינו שזו היא עצם הירך. במידה כי משרד עורך דין תאונות דרכים יתחמק, כנראה שהוא לא עורך דין לתאונות במרכז. עוד שאלה הינה – נפגעתי בקלויקולה, הנך יודע עצם זאת? המענה המיטבי – היא עצם הבריח. במידה כי עורך דין תאונות קשות מתחמק מאיתור העצם, סביר להניח כי הוא לא מומחה בתאונת דרכים.

צריך לבחון במידה ועסקינן בעורך דין מקצועי בנזיקין, תאונת דרכים וכן נזקי גוף, או שעסקינן בעורך דין אשר מתעסק בהמון תחומים כמו למשל – עימותי שכנים, משפט מסחרי או מקרקעין וכיוצא בזה. חלק מעורכי דין במדינת ישראל לא מתמקדים בנושא הצר של נזקי גוף והינם מתעסקים בכל מיני תחומים. כאשר תשאלו את חלק מערכי הדין במידה והנם מומחים בתאונת דרכים, הם יענו כי הינם משרד עורכי דין אשר מומחה בתאונות דרכים. הם יעלימו עקבות כי עסקינן במשרד של עורך דין תאונות קשות במרכז אשר מתעסק בכל מיני תחומים. השיטה לבחינה של זה הינה להתקשר למשרד הזה בצורה חשאית ולשאול האם ניתן לבצע עסקת מכירת נכס מיד שניה על ידם. אותו עורך דין פיצוי תאונת דרכים יציע לאלתר את השירות שלו בתחום זה וכה באפשרותכם להבין כי אין עסקינן במשרד של עורך דין תאונת דרכים יהוד שמתמקד בנזקי גוף.

עליכם לוודא כי משרד עורך דין תאונות דרכים שהנכם בוחר מייצג רק בני אדם אשר נפגעו מתאונת דרכים או שהוא מייצג אף חברות ביטוח. משרד של עורך דין לנפגעי תאונות דרכים אשר מייצג הן חברת ביטוח והן נפגעי תאונת דרכים עשוי לפעמים לעמוד בסיטואציה של ניגוד אינטרסים.

עליכם לבחון מה הוא הניסיון שיש לאותו עורך דין בנהרייה תאונות דרכים ובפרט עבור משרד של עורך דין נפגעי תאונות דרכים שבו עובד אותו עורך דין ובמידה ועסקינן במשרד של עורך דין מקצועי של תאונת דרכים במהלך חצי שנה או במהלך עשור.

עליכם לוודא כל עורך דין תאונות אופנוע אשר מקצועי בנושא של תאונות דרכים ואף כל משרד של עורך דין אשר מומחה בתאונת דרכים אף באינטרנט. לפעמים אפשר לקבל המלצות או ביזוי של עורכי דין מבחינה קלה במנוע החיפוש של גוגל, אולי יהיו ביזויים בלי כל בסיס. אבל במקביל, עורך דין לתביעות תאונות דרכים אשר קיימים עליו רק ביזויים ואין בקרבו המלצות, נדרש עוד בחינה. עליכם לוודא את עורכי הדין אף ברשת האינטרנט, משרד של עורך דין תאונות דרכים קטלניות המומחה בתאונת הדרכים אשר חף מאתר ברשת האינטרנט משול כחנות ללא חלון ראווה. מומלץ לכם הבחין במידה וברשת האינטרנט מצוין גם תמונה של צוות מקצועי. משרד של עורך דין תאונות מומלץ אשר בו מומר הצוות המקצועי חדשות לבקרים לא מקובל לפרסם את שמות אנשי הצוות והתמונות שלהם על גבי רשת האינטרנט. אתם לא רוצים לבוא בשערי משרד של עורך דין תאונות אשר מקצועי בתאונות דרכים, שהצוות בו מומר כל העת. תיק של תאונת דרכים עשוי להיארך כמה שנים ואין זה מומלץ שעורכי הדין יומרו כל זמן מה.

עליכם לוודאי כי יוענק לכם המלצות של כל עורך דין תאונות אופנוע שהנכם מבקשים כי ייצגו אתכם. ההמלצות הכי מיטביות הן המלצות של קהל לקוחות שבע רצון אשר נפגע בתאונת דרכים וממליץ הודות תאונת דרכים עורך דין כעורך דין אשר מומחה בתאונת דרכים. אל לכם להיות מתועתעים בתחום של המלצות, אולי עורך דין תאונת אופנוע טיפל בלקוח אשר הינו שבע רצון בתחום שונה, כמו למשל עסקה של מקרקעין והוא אכן עורך דין מקצועי למקרקעין, אבל הינו לא עורך דין לענייני תאונות דרכים. במידה והנכם יודעים את קהל היעד השבע רצון בצורה פרטית, כדי להבהיר עמם סוגיה זו.

פרמטרים אשר יש לבחון בטרם בחירה של עורך דין מומחה לתאונות דרכים –

  1. שכר טרחה – מה שתשלמו עבור משרד עורכי דין לתאונות דרכים שמייצג אתכם אל מול חברת הביטוח במצב של תאונת דרכים קבוע על פי חוק והינו כלהלן – כאשר התיק ייסגר בפשרה בלי הגשה של תביעה אל בית המשפט – שכר הטרחה לא עשו להיות יותר משמונה אחוז מהסך שהוסכם להעניק לכם. כאשר התיק ייסגר בפשרה בתום הגשת תביעה לבית משפט – שכר הטרחה אינו עשוי להיות יותר מאחד עשרה אחוז מהסך אשר הוסכם להעניק בידכם. כאשר הוגשה תביעה ויש הכרעת דין – שכר הטרחה לא יהיה יותר משלושה עשר אחוז מהסכום אשר הוענק עבורכם.
  2. נושא של מומחיות – כאשר הנכם ניגשים לבצע בחירה של עורך דין מומחה לתאונות עבודה הנכם מעוניינים לבחון כי הוא מומחה בנהלי נזיקין וההיערכות אל מול חברת הביטוח והמוסד לביטוח לאומי הינם נושא העסוק המרכזי שלו. דבר זה יוודא כי משרד עורכי דין לתאונות עבודה הינו יותר מקצועי, שוחה בחומר וחוקה המשפטית ובאפשרותו לייצג אתכם בוועדה רפואית וכן בבית משפט באופן מדוקדק ואיכותי ביותר.
  3. ותק – לוותק יש הרבה חשיבות, בפרט שהדבר בא לתחום משפטי. עורך דין תאונות דרכים במרכז ותיק חווה יותר מצבים והתמודד עם הרבה מצבים מסובכים, כה שהינו מבין כיצד לסחוט מהתביעה שלכם את הלימונדה הכי מיטבית. בשל כך, בחנו מה מידת שנות הוותק שלו בדיני נזיקין ובהיערכות אל מול חברת ביטוח.
  4. המלצה – אין הייתם רוכשים מכונית מאולם תצוגה ספציפי בלי המלצה של בעלי מקצוע וחברים קרובים שהנכם סומכים על הדעה שלהם – וכה מומלץ לכם כי תבחרו את עורך דין תאונות קשות אשר מגיע לייצג אתכם בתיק מסובך כזה. ודאו בסביבה הסמוכה אליכם ובחנו במידה שקיים בן אדם שהנכם יודעים כי חווה פרוצדורה של תביעה אל מול חברת ביטוח והמוסד לביטוח לאומי ודרשו ממנו המלצה עבור עורך דין מקצועי. יתרה מזאת, לעולם באפשרותכם לשאול את עורך הדין על עלילות שגשוג שלו ודרשו לשוחח עם קהל היעד שלו אשר הינו שבע רצון ממנו.

משימות אשר משמעותי לבצע בתום תאונת דרכים –

אף במידה והנכם חשים כי הנכם עשויים להימנע מקבלת טיפול רפואי לאלתר, זו העת לטפל כי יזמינו לכם אמבולנס או לגשת לבדיקה רפואית בעצמכם. כמו כן, תנסו לטפל לצבירה של נתונים מהזירה, כמו למשל – מספר של כלי רכב אשר פגע, נתוני נהג לרבות תעודת זהות, טלפון, מען ונתוני פוליסת ביטוח.

קיימת משמעות עבור החתמת הנהג הפוגע על הודעה, בשל כך כי בהרבה מצבים הנהג יודה באשמתו בתאונת דרכים אבל בתום שיוענקו לו עצות מהסביבה הקרובה אליו, ישוב בו מהודאה שלו.