עורכי הדין בירושלים יקשיבו לבעיה שלך שאיתה הגעת אליהם, ינתחו את הבעיה, יתנו לך ייעוץ משפטי בנידון, ידונו איתך באפשרויות העומדות בפניך, יקשיבו לך לגבי רצונך ויעזרו לך להבין האם החוק חל עליך במקרה הספציפי שלך. כמו כן, עורך הדין בירושלים יוכל לייצג אותך במקרה הצורך במידה והחלטת לגשת לבתי המשפט בירושלים או במידה ויש לך צורך בייצוג אל מול הרשויות בירושלים. לדוגמה: משרדי ממשלה בירושלים, עיריית ירושלים, ועדות העירייה ועוד.

עורך דין בירושלים

כאשר עורך הדין שלך מירושלים עובד עבורך כלקוח, יש לו מספר התחייבויות מולך וחלק מהם זה למלא אחר ההנחיות שתיתן לו, ישמור על סודיות המקרה שלך, יימנע מניגודי אינטרסים במידה ויש, יתקשרו בצורה יעילה איתך ועם בתי המשפט בירושלים או שאר הגורמים המעורבים ובצורה מתוזמנת וכל זאת על מנת לפעול לטובתך בלבד.

עורכי הדין מירושלים ששכרת את שירותיהם, צריכים לעמוד במספר סטנדרטים מקצועיים גבוהים מאוד ולפעול במיומנות גבוהה תחת מעקב אחרי הוראותיך שאישרת בפניהם. עורכי הדין שלך מירושלים צריכים להקשיב ולהבין אותך, לאחר הבנת הבעיה המשפטית שלך ולבצע את ההוראות שלך. על עורכי הדין מירושלים ששכרת צריכים לתקשר איתך ביעילות תוך כיבוד מירבי שלך כלקוח ואף תפקידם לתת לך עדכונים רצופים ושוטפים לגבי התקדמות המצב המשפטי שלך.

עו"ד בירושלים הוא אדם שסיים את לימודי המשפטים שלו, שיכולים להיות בכל רחבי הארץ, ובחר לעסוק במקצוע עריכת הדין בעיר ירושלים ובמתן ייעוץ משפטי בירושלים. עורכי דין בירושלים מתעסקים במגוון תחומים – אזרחי, פלילי, מנהלי, נזיקין, משפחה, חברות, נדל"ן, מקרקעין וכו'. אם יש לך בעיה בעיר בירושלים באחד מן התחומים הללו, אתה צריך עורך דין מירושלים.

במידה והחלטתם להקים עסק בעיר ירושלים, אתם צריכים את עזרתם של עורכי דין מסחרים שנמצאים בירושלים, שייעצו לכם אם להתאגד כחברה שהיא בע"מ או בכלל כעוסק מורשה, ועל מנת שיטפלו בהסכמים ובחוזים שלכם.  גם במקרה של רכישת או השכרת דירה בירושלים, צריך להתייעץ עם עו"ד מקרקעין  בירושלים שמטפלים גם בתחומים נוספים רלוונטיים כמו עסקאות קומבינציה או תמ"א 38 ועוד.

תחום הנזיקין הוא תחום מרכזי בעריכת דין. בתחום זה מטפלים במגוון רחב של מקרים, החל מרשלנות רפואית ותביעות לביטוח לאומי ועד לנזקי גוף ורכוש בין אם זה מרשלנות רפואית או מתאונות דרכים. בתוך תחום הנזיקין חלים גם תביעות נגד לשון הרע או הפרת פרטיות, תאונות דרכים ועוד. כך שבמקרה וצצה לכם בעיה באחד מן התחומים שהוזכרו לעיל, אתם צריכים לפנות לעורך דין לנזיקין בירושלים שיעזור לכם.

במידה ואתם חייבים כסף או שחייבים לכם, ואף אתם עומדים בפני פעולות גבייה בירושלים, עליכם לפנות לעורך דין בירושלים שמומחה להוצאה לפועל.

במידה ונתפסתם במהירות מופרזת, נהיגה תחת שכרות וכו', עליכם לשכור עורך דין בירושלים שעוסק בדיני תעבורה אשר ייצג אותכם בבתי המשפט בירושלים.

איך תדעו כיצד לבחור את עורך הדין המתאים לכם ?

מאחר ומספר תחומי מקצוע עריכת הדין הם רחבים מאוד, ואין עורך דין אחד שמתמחה בעולם ולכן עליכם למקד את הבעיה שלכם וכך למקד את החיפוש שלכם בעורכי דין שמתמחים בענף המשפט הרלוונטי לבעיה שלך שנמצא בירושלים.

זכות ההיוועצות בעורך דין

אחת מזכויות היסוד היא זכות היוועצות עם עורך דין והזכות הזו היא עם אופי חוקתי. במצב שבו נחקר או חשוד בירושלים אך הם לא יכולים לממש את זכותם להיוועץ עם עורך דין בירושלים בין אם זה בגלל חוסר יכולת או חוסר אמצעים לשכור עורך דין פרטי בירושלים, היא הפרה של זכויות האדם. במצב כזה, אפשרי להשתמש בדוקטרינה של פסילה פסיקתית אשר אומרת שלבית המשפט בירושלים יש שיקול דעת לפסילת קבילות ראיות שהושגו לא כדין, יחד עם הפרת זכות ההיוועצות עם עורכי הדין.

האם אדם יכול לייצג את עצמו בבית משפט ללא עורך דין ?

לא קיימת חובה להשתמש בשירותי עורכי דין בניהול הליכים בבתי המשפט בירושלים וברשויות השונות ולכן אדם אכן יכול לייצג את עצמו בבית המשפט בירושלים.

במידה ואדם אכן מחליט לייצג את עצמו בהליכים משפטיים בבתי המשפט בירושלים, הוא בעל זכות מלאה לעשות זאת. ולא רק, בית המשפט בירושלים מחויב להתייחס כראוי לטענות של הצדדים ולעשות מאמצים בהתאמת ההליך למרות שיש קושי לנהל הליך מול אדם שאינו מבין בשפה המשפטית.

כלומר, כפי שניתן להבין מהאמור לעיל, החיסרון הבולט ביותר בניהול משפט ללא עורכי דין הוא שהאדם שבחר לא להיות מיוצג על ידי עורך דין, עדיין חייב לעמוד בכללים ובפרוצדורה של בתי המשפט בירושלים ולא יתנו לו הקלות כלשהן בגלל חוסר הידע שלו. בתי המשפט בירושלים לא מחויבים לתת כלל הזדמנות לתקן, כך שגם אם יהיו לו טענות מוצדקות, יכול להיות שיהיה השתק דיוני שימנע מאותו אדם להעלות אותן.

בקשות לא מוצדקות, אשר עלולות להוביל לבזבוז זמן שיפוטי של בתי המשפט בירושלים, יכולות להעלות לאותו אדם לא מיוצג בהוצאות משפט.

האם ניתן לפתוח תיק בבית המשפט בירושלים ללא עורך דין ?

אפשר להגיש תביעה ללא עורך דין מירושלים. עליך לברר את סוג ההליך, להכין את הטפסים הרלוונטיים, מסמכים מסוימים ולהגיש את התביעה במזכירות בתי המשפט בירושלים ולשלם אגרה. ולכן, מומלץ לפחות להתייעץ עם עורכי דין מירושלים לפני שאתה פותח בהליכים משפטיים בבית המשפט בירושלים.