עו"ד לענייני הגירה הוא עו"ד אשר מתמחה במגוון נושאים בתחומי ההגירה השונים. מטרתם של עורכי הדין להגירה היא לעזור לאנשים פרטיים או לעזור לארגונים שונים בנושא הגירה בכל רחבי העולם. דוגמאות לכך הן למשל על השגת ויזה לעובדים בחברה מסוימת, ויזות לפליטים ומבקשי מקלט מדיני, ויזות סטודנט, עזרה לזוכים בהגרלות הגרין קארד וכו'.

עורך דין הגירה

עורכי דין לענייני הגירה מסייעים ללקוחות שלהם בפתרון בעיות שונות. לדוגמה: סטודנטים שמתקשים לחדש את ויזת הלימודים שלהם, עדיף שיפנו לקבל סיוע מעורך דין מומחה לענייני הגירה. דוגמה נוספת היא פנייה לעורך דין במקרה שאנשים נשפטים על ביצוע של מגוון עבירות הגירה כמו שהייה בלתי חוקית. שהייה בלתי חוקית יכולה להיות תחילתה בויזה שניתנה לאדם אך הוא נשאר לאחר הזמן שרשום בויזה. התייעצות עם עורך דין לענייני הגירה תאפשר למצוא פתרון לבעיות שבפניהן אתם עומדים.

יום עבודתו של עורך דין לענייני הגירה שונה מקודמו. יום אחד אתה תוכל להיות גדוש בפגישות מול לקוחות ובמסגרת הפגישות הללו, עורך הדין יעסוק בקשת רחבה של נושאים. מצד שני, ביום למחרת עורך הדין עלול לעסוק רק בבדיקה של טפסים, הגרלות גרין קארד וכו'. כמו כן, יכול להיות שיום אחד עורך הדין יעסוק רק במתן תשובות לשאלות של לקוחות על מנת להכין אותם לראיונות מול קצין הגירה או מול השגרירות.

תפקידו של  עורך דין לענייני הגירה הוא להקשיב ולהאזין באמת לבקשות לקוחותיו, ולבדוק ולהמליץ על פתרונות מתאימים לבעיה. זוהי אחריותו המלאה של  עורכי הדין לענייני הגירה להשיג את המסמכים הדרושים ומילוי הטפסים שנדרשים למילוי הבקשה והגשת הבקשה לרשות הרלוונטית, בין אם זה הגירה, מחלקת המדינה או כל משרד ממשלתי אחר.

עורך דין לענייני הגירה – ארצות הברית

יש מספר רב של סוגי ויזות לארצות הברית, וחוקי ההגירה בארצות הברית קובעים בחוק את תנאי הסף לשליחת הבקשה לכל סוג של ויזה. אם המבקש לויזה עומד בתנאי הסף, תוענק לו הויזה כאשר הוא יוכיח את כל מה שצריך וישלם את האגרות, וזאת כמובן אם אין מניעה אחרת למתן הויזה. ויזות בארצות הברית מונפקות על ידי שגרירויות ארצות הברית ברחבי העולם.

כפי שנאמר, יש מספר סוגים של ויזות. למשל, יש ויזת ביקור בארצות הברית שניתנת לדיפלומטים, עובדי חברות תעופה, סטודנטים, כתבים ועוד. יש גם ויזה למטרת עבודה בארצות הברית והיא ויזה שיכולה להיות זמנית או קבועה, והיא ניתנת לקרובי משפחה מדרגה ראשונה של מי שאזרח ארצות הברית. כמו כן, יש גם ויזת הגירה למטרת איחוד משפחות. כמו כן, יש גם ויזות ארעיות שמאפשרות מספר פעולות או מטרות והיא נקראת "ויזה רגילה" והיא נחשבת מסוג B1   או B2.

נקבע בחוק שכל אדם שמבקש ויזה רגילה (ארעית), עליו יהיה נטל ההוכחה להוכיח שכוונתו היא לא להגר לארצות הברית. מבקש הויזה הזו צריך לשכנע ולהביא ראיות שיש לו מרכז חיים במקום מגוריו, יחד עם בדיקת מצב משפחתי, מקצוע, עבודה מסודרת, נכסים וכו'. כל אלו יכולים להעיד על מרכז חיים. יש לציין שהקונסול ישתכנע ממכלול הנסיבות ולא ממשהו ספציפי. הקונסול הוא המחליט ואין לערער עליו (אפילו לא בבית המשפט). ולכן, הרבה פעמים צעירים הם מסורבי ויזה וזאת כי הם לא יכולים להוכיח את מרכז חייו בארץ.

סוגי אשרות הגירה לארה”ב

אשרות שלא לצורך הגירה

אשרות לימודים – ויזות סטודנט (F-1, M-1)

אשרות נוספות

אשרת H-2B – לעבודה עונתית זמנית ולא חקלאית.

אשרת R-1 – עובדי דת.

אשרת B-1 – במקום H-1B – עובדים זמניים לטווח קצר מסוים.

אשרת H-3 – חניכים.

אשרת P-1 – ספורטאים בינלאומיים וכו'.

עורך דין לענייני הגירה – קנדה

ממשלת קנדה מאפשרת לתת ויזות קבועות לבעל מעמד משפחתי וכלכלי, על פי הקריטריונים הבאים: משלת קנדה מעניקה ויזות קבועות לבעלי מעמד משפחתי ולבעלי מעמד כלכלי, לפי הקריטריונים המפורטים להלן:

עובד מיומן – המבקש נמדד על ידי שיטה בנקודות. כלומר, הסבירות להשתקעות מוצלחת בקנדה עם משפחתו. הנקודות מתקבלות על ידי קריטריונים קבועים מראש.

הגירה עסקית – למטרת הגירה עסקית, יש למעשה 3 תוכניות הגירה שנותנות אפשרות למגורי קבע עם ניסיון ניהול והון אישי מסוים.

מימון משפחתי – יש תוכניות הגירה שמטרתן לקדם איחוד משפחות של אזרחי קנדה ותושבי קבע יחד עם קרובי משפחה מדרגה ראשונה (כולל בני זוג, גם חד מיניים), ידועים בציבור עם ילדים בני 6 לפחות, ילדים לא נשואים עד גיל 22, הורים, סבים וסבתות, אחיינים או אחייניות, אחים או אחיות או נכדים יתומים  לא נשואים עד גיל 18.

צריך לציין שלמחוז קוויבק בקנדה יש מדיניות הגירה נפרדת והיא נותנת עדיפות ללאומים מסוימים. תוכניות הגירה לעובדים ולהגירה עסקית שונות. עורך הדין שתקחו שמומחה לענייני הגירה צריך לבדוק את התאמתכם לכל מסלול ולהגיש בקשה בהתאם.

עורך דין הגירה – אירופה

אם אתם רוצים אזרחות אירופאית במדינות האיחוד וכך אתם יכולים ליהנות מכל יתרונות האזרחות האירופאית, עדיף שתתייעצו עם עורך דין לענייני הגירה אירופה שעוסק בליווי לקוחות בהליך הוצאת הדרכון והאזרחות האירופאיים.

קבלת דרכון אירופאי אפשרית במקרים שבהם המבקש מחזיק באזרחות אירופאית של אחת ממדינות האיחוד האירופאי. רוב מדינות האיחוד מאפשרות החזקה של שתי אזרחויות ולכן אלפי ישראלים יכולים להגיש בקשה להנפיק דרכון אירופאי או אזרחות אירופאית. עורך הדין לענייני הגירה אליו תיגשו, יטפל בכל הליך הבקשה, כולל משלב בירור זכאות לקבל את הדרכון או הזרחות ועד לקבלתו. דרכון ואזרחות אירופאיים הם מסמכים מזהים עבור כל מי ששוהה מחוץ למדינות הללו ולכן יש לכך יתרונות רבים.

יתרונות לדרכון אירופאי

  1. ניידות ללא הגבלה בין מדינות אירופה, ולכל מטרה.
  2. העתקת מקום המגורים לכל אחת ממדינות האיחוד האירופי ללא צורך בהגשת בקשות מיוחדות או אישורים מיוחדים.
  3. מאפשר לעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי ללא הגבלות או אישורי העסקה.
  4. מאפשר ללמוד בכל אחת ממדינות האיחוד האירופאי מבלי צורך באשרות מיוחדות ולקבל את ההטבות שנותנים לסטודנטים כולל לימודים בחינם, שכר דירה, דמי מחייה וכו'.
  5. מאפשר ליהנות מהקלות נוספות שמוענקות לאזרחי מדינות אירופה בכל הקשור לאשרות כניסה מחוץ לאירופה.