עורך דין לענייני גירושין הוא סוג מסוים של בעל מקצוע אשר מאפשר לאנשים שרוצים להתחיל תהליך גירושין שכזה, לעבור אותו בליווי משפטי – תוך עדכון ויידוע של העניינים שיש לראות אותם בדרך. תהליך הגירושין יכול להיות מלווה ברגשות – חלקם יכולים לאתר את בני הזוג מלהכיל – ולכן אוזן קשבת, וסמכות פנימית של אנשים שכבר היו בתהליך הזה בעבר – וראו את המקרים ,יכולה לשמש כאבן דרך מייצבת ומקרקעת עבור אנשים שהחוויה הזו חדשה להם באופן יחסי.

עורך דין לענייני גירושין

פשוט בעל מקצוע

כך שאין זה משנה אם מדובר בבעל מקצוע שהוא למעשה עורך דין גירושין , או עורך דין גירושין , עורך דין לגירושין או עורכת דין גירושין – עדיין עושים את תפקידים כמידת היכולת – זה ליווי אנשים לתוך התהליכים הרגשיים הללו – של פירוק המבנה הזוגיח, הקיים או זה שכבר לא ממש קיים… כך או כך – ייתכן שישנם עניינים משפטיים להתייחס אליהם. הסיבה לכך היא, שכמו שבעלת מקצוע דוגמת עורכת דין לענייני גירושין יודעת לדבר את השפה המשפטית, ואולי גם את השפה הרגשית – כך בני הזוג, כל אחד מהם – לצורך העניין, יכול מאוד להיעזר במשאבים הללו – כי המקרה, או המצב בו הם נמצאים – יכול להיות חדש עבורם באופן יחסי – ולא בטוח שהם יודעים כיצד להניב מעצמם את הבעבוע הרגשי הנעים ביותר. עוד בענייני גירושין יכול לאפשר לאותו אדם את האי הבטוח, והיציב בתוך התקופה הזאת – כך שלאדם יש עוד מרווח נשימה בו הוא יכול להתבונן כיצד הוא באמת מרגיש, ומה הוא באמת רוצה – ולהתחיל לראות את הבעבוע הפנימי של מה שבאמת נעים לו לחוות עכשיו. אז בעת גירושין, עורך דין יכול מאוד לסייע בכך. עורכת דין לגירושין היא כזאת שמאפשרת את המסע הזה ביתר קלות ונעימות – שכן יש עניינים משפטיים שיש לבוסס.

בירוקרטיה נהדרת

נישואין, כמו שזה מוסד דתי, חברתי ותרבותי – יש לו ערך ותוקף משפטי – עם כל הזכויות הכלולות בכך מצד המדינה וממשלותיה הקיימות – הולכות ונוצרות, וכו'. המשמעות היא שהמדינה, כדרך בית המשפט המואצל לסמכותה, מכך, רוצה לדעת שהנישואין התפרקו כהלכה – כדי לדעת להתייחס לאותו אזרח בסטאטוס שונה – מסיבותיה שלה. לכן יש לכך תהליכים ממסדיים – שיכולים לחוות מורכבות מסוימת עקב השיוך לממסד הדתי – שיכול לתת את דינו ומשקלו בנושא – מה שיכול ליצור מורכבות מסוימת שאולי נבקש לפשט ו/או לפתור אותה באמצעות סיוע של עורך דין ומגשר גירושין.

כי כשזה נוגע למקום כמו משרד עורכי דין גירושין, שאפשר למעשה לגלות בו אנשים טובים – שרוצים לעזור לנו להתנהל באחריות בתקופה זו, כי הם באמת רוצים לעזור – אנחנו יודעים שמצאנו חברים למסע. אמנם כאלו שאנחנו מתייעצים בהם רק לתקופה זאת, ויש לנו עניין לשלם להם וכו' – אך במקרים הטובים ביותר – הם איתנו, ואולי גם נבחר להרגיש זאת – במסע.

דיני משפחה

לרוב מדובר על התחום המקבץ משמורות, צוואות, ירושות, חלוקת רכוש, וכו'.

עורך דין לדיני משפחה במרכז, ובכל מקום בארץ מדבר על דיני משפחה כמו שהוא מדבר על ענייני משפחה. הרי משמורות, חלוקת רכוש, וכו', זה עניין משפחתי – ודיני משפחה כוללים אותו תחת שמם וכותרתם. משרד עורכי דין דיני משפחה בעצם מציג לנו צוות שלם של אנשים שיכולים לתמוך אותו בענייני משפחה שאולי עולים במהלך תהליך הגירושין. ייתכן גם שלכל איש צוות זווית משלו – ו/או תחומי התמחות משלו על כך. זה יכול להיות מאוד מעניין כי אז אנחנו יכולים לאסוף עוד ועוד זוויות וליצור תהליך משפטי ממש מבאר ומעמיק שממש יכול לראות את הצרכים שלנו – ואלו של בן או בת זוגתנו (או לשעבר), ובכך להרכיב לנו איזו תמונת מצב שיכולה להיטיב עם שני הצדדים במידת האפשר – מה שיכול אולי מאוד להקל ולתת לנו את מה שאנחנו באמת רוצים, תוך קיצור תהליכים ועניינים – כי תהיה הטבה גלויה יותר לסיום מהיר ונחמד של תהליכי הגירושין – גם אם לא ברור לנו שקיבלנו בדיוק מה שרצינו מתוך כך. התמונה הגלויה מעמיקה אל צרכינו האמיתיים ואולי נסכים לקבל את המוצע, מתוך כך – ואולי לא – בחירה חופשית, אחרי הכל.

פעולותיו של עורך דין גירושין

עורך דין גירושין מייצג את אחד מבני הזוג. אולי את האישה, ואולי הוא בעצם עורך דין גירושין לגבר. ישנם אנשים שבמקרה של גירושין אולי יבקשו או יבררו אם אפשר לקבל עורך דין מטעם המדינה לגירושין – ועם זאת, על אף שזה יכול להיות מפתה מסיבות כלשהן – אני חושב שבמקרה כזה שמתבקשת בו עדינות ואמפתיה – לעורכי דין שאנחנו בוחרים באופן אישי, ואף משלמים להם כסף – יש יותר סבירות להדהד את הקייס שלנו, ולקחת אותו תחת דגלם בתשוקה ובנאמנות לו. עורך דין גירושין מומלץ, או עורך דין תותח לגירושין הוא מי שלדעתי באמת ירצה לתמוך אותנו מרצונו החופשי לתמוך בתהליך זה. יעקב בלס עורך דין לדוגמה זאת יכול להיות מישהו שעוסק בזה למעננו – ועם זאת יש רבים אחרים וזאת רק דוגמה ששמתי לב שמחפשים עבורה בגוגל לעתים.

עורך דין גירושין מומחה לזה הוא אדם שלדעתי צבר ניסיון בהמון תיקים, יודע לשמור על דיסקרטיות ולראות לאן הרוח נושבת – ולהביא מתוכה מה שהכי מיטיב עימנו, כמיטב יכולתו – ובהתאם לרצון האמיתי שלנו. עורך דין מומלץ לגירושין, או עורך דין מומחה לגירושין הוא כזה שלא ייסתפק בעסקה – אלא במשימה לעשות את העולם למקום טוב יותר. עורכי דין מומלצים לגירושין אלו האנשים שאנחנו יודעים שאכפת להם מאיתנו. עורכי דין לענייני משפחה מומלצים, שכל אחד מהם הוא עורך דין מומחה לדיני משפחה, שיכול לשמש גם בצורות אחרות – אולי הוא עורך דין טוב לגירושין, גם כן – אלו אנשים שפשוט מבינים מה אנחנו עוברים – ורוצים לתמוך. באמת.

חלוקת רכוש

עכשיו, לגבי חלוקת רכוש. חוק הסכם ממון אומר שבאופן אוטומטי הרכוש, ושלל זכויות בעלות ערך פיננסי, באשר הן – מתחלקות, שווה בשווה בין בני הזוג לאחר פרידתם. עורכי דין לגירושין יכולים לתמוך בחלוקת רכוש יכולים לתמוך את הניווט וההבנה המעמיקה יותר, בכך. אם אנחנו רוצים להשפיע על חלוקת רכוש ממוקדת ומדויקת יותר לצרכינו – אנחנו יכולים ליצור הסכם ממון. הסכם ממון בסיוע עורך דין זה עניין שיכול לסייע לנו לתת לו תוקף בית משפט – כך שעו"ד יכול ללוות אותנו לתוך כך. הסכם ממון ללא עורך דין לא יקבל ליווי כזה – כך שעלינו לבדוק עם עצמנו אם נרצה ללכת בנתיב שכזה.

העניין הוא, שזה יכול להיות אירוני, מבדר ואף משעשע לנסות לתכנן את הפרידה עוד לפני החתונה, או פשוט – בשלב השמחה והאמון (מי ייתן ויהיה כך לעד, כמובן) – ועם זאת, יש משהו ברמה מסוימת של בהירות לגבי מה כל אחד מבני הזוג מצפה מן השני, וכנות לגבי סדר העדיפויות וההתנהלות הכלכלית – שיכול דווקא לספק בסיס של כנות לקשר – שאולי יכול להוות קרקע פורייה לתקשר ממנה נושאי זוגיות חושבים – או פשוט לוודא שכולם על אותו עמוד. ֶ

כך או כך – לפעמים הסכם ממון מגיע מתוך בקשה של אחד ההורים (או כמה מהם), כדי לשחק עם נכסים בצורה מסוימת המועדפת על פניו.

הסכם גירושין ללא עורך דין

יכול לקרות – דרך גישור. למעשה – תוך כמה מפגשים פורמליים ואינטימיים (בהשוואה למאבק משפטי, באופן יחסי – לדעתי) – אפשר ליצור הסכם שמתאר ומפרט את הרצונות והצרכים האמיתיים של כל אחד מבני הזוג ולהרכיב את זה לתוך הסכם – שלוקח בחשבון גם את הבאות, לעתיד. באשר לשאלה איך להתגרש בלי עורך דין – אפשר שזו תהיה התשובה. כך או כך עורך דין להסכם גירושין – יכול למעשה להיות גם המגשר – כך שאפשר לפתור את זה בנעימות, גם אם לוקחים עורך דין הסכם גירושין – כי ייתכן שעדיין מדובר בהסכם גישורי, שכזה.

לדעתי אפשר לכנות זאת גירושין בהסכמה ללא עו ד.

מחירונים

כמה עולה עורך דין גירושין?, זו שאלה שיכולה לעלות בתוך ההקשר הזה.

עורך דין גירושין, שמחירו הוא חינם זה משהו שאני אתפלא לגלות שקיים, למען האמת. אך כמובן שלכל עורך דין גירושין יש מחיר שונה לשירותיו שהוא בוחר לגבות בהתאם לשירותים שלו. אז השאלה – כמה עולה הסכם גירושין אצל עורך דין, או בעצם – עלות שירותיו של עורך דין לגירושין משתנה לחלוטין בין בעל מקצוע אחד למשנהו. היא אינה דומה לשאלה – היכן משיגים העתק לתעודת גירושין. כי לשאלה זו יש רק תשובה אחת – העתק תעודת גירושין משרד הפנים. בעוד שהתשובה לשאלת המחיר – מכילה המון ווריאציות שונות.

בהצלחה במסע שלך – מי ייתן והוא יהיה שליו ומיטיב.