במידה ואתם מעוניינים להקים חברה או שאתם כבר בעיצומו של הליך הקמת חברה חדשה, אתם בוודאות עומדים בפני אתגרים שונים ושאלות רבות. במקרים כאלה, אתם צריכים יועץ עם ניסיון עשיר בהקמת חברות ולכן עורך דין חברות יוכל לתת להם את המענה הטוב ביותר יחד עם מתן תשובות על שאלות רבות ואתגרים רבים שאתם עומדים בפניהם ואף יוכל לעזור לכם בשאלה האם עדיף לפעול כעצמאי או שמא כחברה בע"מ וכו'.

עורך דין לחברות

לא משנה אם אתם עצמאיים או בעלי עסק, אתם חייבים להבין מהי המשמעות של התנהלות נכונה אל מול רשויות החוק. התנהלות נכונה עם סיוע של עורך דין חברות, יוכל ואף ישפיע על הצלחת או כישלון עסק. טעויות בתחומים הללו, יגרמו לנזקים כלכליים עצומים ואף חיסול העסק.

לחברה יש חובות דיווח אל מול רשות המיסים, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, גופים מוסדיים וכו'. כמו כן, על החברה חלים חוקים ותקנות נוספים שקובעים מה מותר ומה אסור להם כאשר מנהלים עסק, וזאת כמובן מנקודת מבט של המדינה והרשויות השונות ומנקודת המבט של ציבור הלקוחות. עו"ד חברות ינחה אותכם כך שאתם תמצו את הפוטנציאל העסקי שלכם למטרת מקסום רווחים ובו זמנית גם ימנע מכם לבצע טעויות ולהפר את החוק כך שכל מה שעשיתם לא ירד לטמיון.

הנחיות נכונות מעורכי הדין לחברות, יסירו כל דאגה מלבכם בכל הנוגע לחוקיות ניהול העסק וכך תוכלו להשקיע את כל יכולתכם בקידום העסק ובהגדלת הרווחים. ניהול עסק כרוך בכריתת חוזים רבים, כך שהתייעצות עם עורך דין לחברות מיומן, יוכל לעזור לכם בכריתת חוזה טוב וראוי לעסק שלכם כך שתפיקו את המקסימום מההתקשרות העסקית.  זה חשוב מאחר ואם חתמתם חוזה לא טוב, תוצאות העסקה יכולות להיות גרועות עקב החוזה הכושל ולא יגן עליכם.

ניהול חברה היום מצריך גם התחייבויות וחובות בכל הנוגע להעסקת עובדים וקיום דיני עבודה, קיום דיני איכות הסביבה וכו'. חובה להשכיר ייעוץ של עורך דין חברות בכל המקרים לאחריות פלילית במקרים של הפרות בכל הקשורות לתכנון ובנייה ורישוי עסקים וכו'. רק עורך דין לחברות שהוא בקיא בתחומים הללו יוכל לעזור לכם בכל החוקים הללו מבלי להיקלע למצב של הפרת חוק.

עורך דין חברות יוכל  לייצג אותכם, במידת הצורך,  בתביעות משפטיות מול בית המשפט ובהליכים במהלך העסקים וכך לצמצם את הנזקים העתידיים שלכם גם אם טעיתם או הפרתם חובה כלשהי.

הקמת חברה ויעוץ של עורך דין חברות

הקמה של חברה זה הליך מורכב בעל היבטים משפטיים וכלכליים רבים ויכולים להשפיע באופן ישיר ומכריע על פעילות עסק קיים ואף על משפחתכם. על בעלי השליטה בחברה שהקמתם, יש אחריות לניהול ספרי חשבונות כראוי, אחריות על אחזקת מניות וניהול אחריות משפטית. הגוף שאחראי על רישום חברות במדינת ישראל הוא רשם החברות. כל גוף יחיד או עסקי שעוסק בפעילות עסקית כלשהי, מחויב ברישום ברשם החברות. הקמת חברה מצריכה לפחות אדם אחד כדי שיוכל להיות גם כדירקטור החברה וגם כבעל מניות. יש חלק בירוקרטי בהליך רישום ברשם החברות והוא כולל בעיקר מילוי טפסים שכוללים בקשה לרישום חברה, הצהרת דירקטורים, יצירת תקנון חברה, תשלום אגרת רישום, סייגים משפטיים, הצהרת פרטיות וכו'. עורך דין חברות יסייע לכם ליהנות מהליך הקמת חברה מול רשם החברות מזורז, מקצועי ללא טעויות כדי שתתחילו את  הפעילות עסקית ושתהיה פעילות חלקה שתאפשר לכם להתמקד בפיתוח עסקי.

ניהול פעילות חברה שוטפת

חשוב שלבעלי שליטה יהיו שירותים מקצועיים של עורכי דין לחברות  למטרת  ייצוג וליווי במשא ומתן בכל הקשור במקרים של מיזוג או הליכי רכישה של החברה, חתימות על הסכמי הפצה ושיווק, מכירה ורכישת חברה, הסכמי השקעות והנפקת מניות וכו'.

סיוע לקבלת הקפאת הליכים על ידי עורך דין חברות

פעילותה של חברה עלולה להיות מושפעת ממספר גורמים גלובליים או מקומיים. לא מעטים המקרים בהם חברות מגיעות להליכי חדלות פירעון בין אם זה בגלל לקיחת אשראי גבוה מדי או בגלל שהם לא יכולים להחזיר תשלומים בזמן. אם חברה עדיין פעילה ויכולה לגייס הון, ולא אחת חברות מגיעות למצב של חדלת פירעון עקב לקיחת אשראי גבוה מידי ואי יכולת להחזיר תשלומים בזמן. כאשר חברה עדיין פעילה והיא מסוגלת לגייס את ההון הנדרש כדי להמשיך את  הפעילות ואף לבצע הסדרי חוב מול נושים. כמו כן, ניתן לקבל צו להקפאת הליכים שלמעשה עוצר את תהליך ההוצאה לפועל ולא מאפשר פתיחה של הליכי נשייה חדשים נגד החברה. צו הקפאת הליכים מסדיר אשראי חדש לחברה על ידי גופים פיננסים למטרת תקופת התאוששות. הסדר הקפאת הליכים יכלול פטור מערבויות וסיווג נושים לקבוצות בהתאם לסוג החוב והגעה להסדר חוב מולם.

השירותים המשפטיים שעורכי הדין מעניקים בתחום דיני החברות כוללים בין היתר: