ישנם תחומים שונים של עריכת דין. פלילי, גירושין, דיני משפחה, וכו'. ביניהם, לצידם – ניתן למצוא גם את של פשיטת הרגל. הסיבה לכך, שקיים תחום כזה – היא כי מדובר במצב בו ישנם חובות רבים מכדי הרצון או היכולת להחזיר אותם בתשלומים כאלה ואחרים. תהליכי הגבייה עדיין מתרחשים – ועלולים להיות סנקציות כאלו ואחרות מצד האנשים שמבקשים את כספם. ייתכן שיהיו גם תהליכים משפטיים ומה לא. הליכי פשיטת רגל נועדו למעשה להגן על האזרח הפשוט – מפני תהליכי ה גבייה הללו – כך שהוא אינו חשוף לבקשות גבייה בצורה שבה התרחשו – זאת אומרת, שלא מתרחשים כנגדו תהליכים. עורך דין פשיטות רגל יכול לסייע לאותו אדם, אזרח פשוט ונחמד – שרוצה לעשות משהו בנוגע לחובות שלו – לעבור את התהליך כדרך הפרוצדורות המדויקות לשם כך. פשיטות רגל בליווי עורך דין, יכולות להיעשות תחת סיועו בכך, בהחלט, לתהליך זה.

עורך דין לעיניני פשיטת רגל

פשיטות רגל 

יש אנשים שחושבים על משרד המשפטים ותחום פשיטות הרגל כמשהו שיכול לעניין בחידושים שהוא מביא. באמת היו חידושים בתחום פשיטות הרגל – וכל מיני שינויים שהתרחשו שם. כמו לדוגמה שהמושג עצמו השתנה, כך שהוא כבר לא נקרא כך – אך אנשים עדיין יכולים לכנות זאת כך כי המושג עצמו יותר שכיח ופשוט להיגוי מהתחלופה הקיימת כיום. עיקרי החוק החדש מציינים מעשה שכדי להגיע למצב של מחיקת חובות וכו', אז נדרש לכך פחות זמן מבעבר, משהו כמו 9-12 חודשים, היכן שבעבר זה היה יותר לכיוון ה-18 חודש. כך שנחסך זמן משמעותי. עורך דין לפשיטות רגל יכול להיות מהוקצע בעיקרי השינוי ובניואנסים שלו. עורך דין מומחה לפשיטת רגל אף יעמיק במשמעויות הדבר. נוסף על החידושים – אפשר להגיד שהתרחשה הקלה מסוימת בהחזרים החודשיים של אנשים שנמצאים בהליכים של פשיטת רגל.

עדכונים

עורך דין מומלץ לפשיטת רגל  – כזה שמגיע עם המלצות ובאמת אכפת לו מאיתנו בטח יוכל להרחיב על זה, ועם זאת עיקרי הדברים שאני יכול לחשוב על לחלוק כאן הם לדוגמה שהתשלומים לקופת הכינוס כוללים כיום התחשבות במערך ההכנסות הקיימות – כמה האנשים הרלוונטים תחת שם התהליך בעצם מכניסים מעצם התנהלותם הכלכלית לצרכי הכנסה כספית ורצונותיהם בעניין. ולאחר כך להחשיב את הוצאותיהם – חינוך, שכר דירה ומחייה, וכו') – ומתוך מה שנשאר, להתחיל ולחשב את מה שאפשר להפריש לתשלומי קופת הכינוס, מה שנקרא. כך שלאור השינויים בחוק החדש – עושה רושם שאנשים יכולים במצב כזה לאפשר לעצמם החזרים חודשיים נמוכים, במידה שיכולה להיות משמעותית עבורם – מעבר. וזה, לדעתי הצנועה – מבורך.

כמו גם הקלות והטבות נוספות – שבעל מקצוע כמו עורך דין לענייני פשיטות רגל יכול להסביר, על פני פגישה מלאה ורחבה יותר – כאפשרות שניתן לבחור – או בין שלל תכנים אינטרנטיים אחרים. עורכי דין המתמחים בפשיטות רגל , גם מי שהוא עורך דין מטעם המדינה לפשיטת רגל (אם נחפש ונמצא עניין שכזה) – בעצם רוצים ללוות אותנו במהלך התהליך למקומות בהם החובות שהיו יכולים להימחק וליהעלם כליל – באופן הרמוני ונעים ככל האפשר. עורך דין לפושט הרגל זה ביטוי שאפשר לחפש בגוגל כדי למצוא אפשרויות לרשימה של בעלי מקצוע מעוניינים ומעניינים בפוטנציה. כמו גם משרד עורכי דין לענייני פשיטת רגל, כי עורך דין פשיטת רגל במרכז או בכל אזור אחר לבטח יבחר לעשות את עצמו כזמין דרך ביטוי שכזה – אם ירצה בכך.

מחירים

עכשיו, אני יכול בהחלט להבין מדוע שכשאנשים נמצאים בתהליכים של חובות הם אולי יחפשו שלא להשקיע כספים בעורך דין פרטי כזה או אחר – ולכן אולי יחפשו לקבל עורך דין מהמדינה לפשיטת רגל, או אפילו פשיטת רגל ללא עורך דין. ועם זאת שווה לברר אם לאותו עורך דין פשיטת רגל יש המלצות ששווה להתייחס אליהן – אולי הן מאפשרות מבט לתוך התנהלותו שאולי כוללת תבנית תשלומים מאפשרת למי שמבקש את שירותיו. הרי חלק מעורכי הדין לכל הפחות מציעים פגישת ייעוץ ראשונה ללא עלות – וחלק מעורכי הדין מציעים גם את שירותם תמורת אחוזים מהכסף המתקבל במשפטים כאלה ואחרים – כך שאפשר לכל הפחות לבדוק איזה שכר טרחה שירות וליווי בעניין פשיטת רגל, של עורך דין יכול להתקבל מתוך כך. עורך דין על פשיטת רגל, זו דרך אחרת להגיד עורך דין הוצאה לפועל  בתחום פשיטת הרגל  – פשוט מושגים שאנשים משתמשים בהם וחושבים שבזה מדובר. כמובן שבתחום הזה יש עומקים ובעגה המקצועית השמות ודרך ביטויים שונים לחלוטין.

בכל מקרה, בבואנו לגלות מחיר שירות עורך דין לענייני פשיטת רגל – נוכל לרצות לבקש לעצמנו תמורת שירותיו, קרי, שכר הטרחה שלנו – אפשר שזה בהחלט יהיה עניין שנרצה לקבל, כחלק מן העסקה – במידה והיא מתבקשת כאן, מצידנו – לכל הפחות.

משרדי עורך דין פשיטת רגל יכולים לבוא עם סך מחירים מגוון. כי הרי מדובר באנשים צוות שונים שיכולים לפעול ולהפעיל את זמנם במהויות שונות של ארגונים וסדרים – כך שהמחיר יכול להשתנות מלקוח ללקוח, לעניין לעניין – ומזמינות עורך דין אחד למשנהו בתוך צוותי המשרד השונים. מחירון שירותים של עורך דין לפשיטת רגל יכול לתת בהירות על כך – במידה שיש – ולעתים המחירים נקבעים אינטואטיבית או/ו מתוך סדר עדיפויות פנימי של המשרד.

תמיכה

עורך דין לפשיטת רגל עוזר לאדם הפשוט בענייני החובות שלו. בפרסומים שונים אפשר לראות כיצד הוא מציע לעזור לצאת לדרך חדשה – דרך תהליכים שנועדו בתפארתם להביא את אותו אדם לכדי מה שנקרא כמחיקת חובות. מדובר למעשה בליווי שלב אחר שלב למחיקת חובות וקבלת הפטר  לפעמים או לפחות בחלק מהמקרים זה כולל משא ומתן מול רשויות, ארגונים וצדדיים כלשהו שיש להם עניין בהסדרים מסוימים – שאדם כלשהו פשוט לא רוצה לשלם אותם – או שהוא לא רואה את זה כחלק מטובתו האישית. אולי זו הטובה הכללית שהוא ישלם זאת, אולי לא. כך או כך – עו"ד לפשיטות רגל – ינסה וישתדל לדון ולנשוא ולתת עם אותם גורמים כדי לקבל עבור הלקוח שלו את ההסדר המשולם והמדויק למידותיו – לראות עיניו, כך מדובר.

עורך דין לפשיטות רגל בעצם הופך להיות יועץ אישי כאשר הוא לוקח על גביו לקוח. אני חושב שבענייני משפט יכולות להיות מעורבות תחושות רבות, ורגשות מעניינים. עורך דין מומלץ לדעתי הוא כזה שיכול להבין את הפן האנושי ולדבר את השפה הרגשית – כמובן שזה מבקש מידה מסוימת של אינטליגנציה רגשית – מדד כמותי של איכות, או מהות (א איך שלא נבחר לקרוא לכדי כך) – שמדווח על ידי חוקרים בתחום, ביניהם דניאל גולמן (שגם כתב את הספר על כך – תרתי משמע) – כאינטליגנציה המשמעותית ביותר להצלחה. כך שאם עורך דין מעוניין להצליח בתחומו – בעסקאותיו אל מול הלקוח, ומול הגורמים בעניינו – חשוב, לדעתי ֶשתהיה לו מנה הגונה מתוך כך. למרבה השמחה ניתן לשפר אותה בהמשך תהליכים, כידע כללי.

למעשה, עורך הדין בוחר על עצמו לייעץ וללווות את הלקוח לכל שלב בהמשך הדרך בתהליך שלו – אל עבר מה שנקרא כמחיקת חובות.

שירותים

עורכי דין לפשיטת רגל יכולים להציע מספר שירותים, ביניהם ניתן למנות את – איחוד התיקים, פשיטת הרגל, טענת פרעתי, מחיקת חובות, הקפאת תהליכים, עיכוב יציאה מהארץ, הליכי חדלות פירעון, הסדרים מול הבנקים, הסדרים מול נושים, ייצוג מול רשויות החוק, איסוף מסמכים וכו'.

העניין הוא ששנם תהליכים שניתן בתוך כך להיעזר בעורך דין לפשיטת רגל – לדוגמה ישנם מוסדות משפטיים או לפחות כאלו שהם לכל הפחות אבן דרך במסע למחיקת חובות כפי שנקרא – וכדי לנווט בהם יש עניין בלהכיר את הצורה בה הם מתנהלים. הדרך להדגיש אליהם בקשות יכולה להיות ספציפית במיוחד כך שאם יהיה הידע והדרך לעשו תאת זה כראוי תהיה ם הקלות והפשטות בדרך האישור והמעבר לשלב שאחר כך בתהליך המדובר. עורכי דין לפשיטת רגל יכולים לסייע בהבנה באילו מוסדות מדובר וכיצד ניתן להגיש להם את המסמכים בצורה כזאת שתאפשר את המשך התהליך דרכם – והתנהלות נכונה ונבונה סביב זה.

כמובן, שאיסוף המסמכים לעניין זה הוא כלשעצמו אבן דרך שעורך דין שכזה יכול לסייע בכך – לוודא שנאספו כל המסמכים להמשך הדרך כך שהיא תהיה יותר קלה ופשוטה – בצורה נעימה וראויה להערכה, גם בתוך הרגשות הצפים ועולים, אם ישנם.

בסך הכל אפשר לדבר על כך שתהליך פשיטת הרגל התעדכן מאוד לאחרונה וקיימת הקלה משמעותית עבור אנשים המבקשים לחוות אותו ולעבור למקומות שנמצאים אחריו, במסע שלהם. יש אבני דרך שיכולות לבקש תשומת לב – ולכן בעל מקצוע כמו עורך דין (וכד') – יכול לסייע בהתאקלמות ובבחירת בחירות מודעות ומושכלות – וגם הדרך הנכוהנ לבצע אותן ולהחביא אותן לכדי יישום. דרך צלחה ומבורכת.